x Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Informacja o cookies

A A A

Cukrzyca – statystyka zachorowalności

data dodania: 07.12.2010

Informacje
Autor: Tomasz Sendecki
Data dodania: 07.12.2010

Tagi: cukrzyca, dane, statystyki, badania, zachorowalność

Źródła:
  1. Wild S., Roglic G, Green A., [i inni], "Global Prevalence of Diabetes, [w:] „Diabetes Care” 5/2004,
  2. Poretsky L., „ Principles of Diabetes Mellitus”, Wydawnictwo Springer, 2010.
  3. 57,998,353

Poznaj dane dotyczące cukrzycy.

Zobacz galerię

Dyskusje w grupach:
ostatnie wpisy w grupach

zobacz inne grupy...

KRAJLICZBA MIESZKAŃCÓWLICZBA CUKRZYKÓW W 2000 ROKUPRZEWIDYWANA LICZBA CUKRZYKÓW W 2030 ROKU
Chiny1,286,975,00020,757,00042,321,000
Stany Zjednoczone290,342,55417,702,00030,312,000
Indonezja234,893,4538,426,00021,257,000
Brazylia181,991,7374,553,00011,305,000
Japonia127,417,2446,765,0008,914,000
Filipiny86,241,6972,770,0007,798,000
Turcja68,109,4692,920,0006,422,000
Meksyk104,907,9912,179,0006,130,000
Włochy57,998,3534,252,0005,374,000
Rosja143,782,3384,576,0005,320,000
Korea Południowa48,598,1751,859,0003,378,000
Niemcy82,398,3262,627,0003,771,000
Hiszpania40,217,4132,717,0003,752,000
Kanada32,207,1132,006,0003,543,000
Wielka Brytania60,094,6481,765,0002,668,000
Francja60,180,5291,710,0002,645,000
Australia20,180,878941,0001,673,000
Ukraina45,999,9341,629,0001,642,000
Polska38,622,6601,134,0001,541,000
Rumunia22,271,8391,092,0001,395,000
Uzbekistan25,981,647430,0001,165,000
Grecja10,665,989853,0001,077,000
Białoruś10,322,151735,000922,000
Portugalia10,524,145662,000882,000
Holandia16,150,511426,000720,000
Kazachstan15,143,700452,000668,000
Izrael6,700,000257,000500,000
Belgia10,289,088317,000461,000
Bułgaria7,537,929472,000458,000
Czechy10,250,000336,000441,000
Szwecja9,006,405292,000404,000
Węgry10,045,407333,000376,000
Austria8150835239,000366,000
Szwajcaria7318638219,000336,000
Tadżykistan686375293,000246,000
Mołdawia4324450171,000243,000
Finlandia5190785157,000239,000
Dania5397640157,000232,000
Gruzja4934413200,000223,000
Kirgistan489280898,000222,000
Turkmenistan486316980,000222,000
Słowacja5430033153,000220,000
Norwegia4546123130,000207,000
Armenia3300000120,000206,000
Albania358220586,000188,000
Chorwacja4422248155,000180,000
Irlandia391733686,000157,000
Litwa3592561114,000146,000
Łotwa 234878482,00090,000
Słowenia203939966,00087,000
Malta40042039,00057,000
Estonia140855646,00043,000
Luksemburg44297212,00021,000
Islandia2932916,00012,000
Monaco330002,0003,000
San Marino273362,0003,000

Komentarze użytkowników